Menu
Sepetiniz

Bitki Çayları

Bitki Çayları

Bitki çayları, sağlığımızı olumlu yönden etkileyen çaylardır. Bu çayları marketten hazır olarak poşetlerde alabileceğiniz gibi aktarlardan doğal bir şekilde bitki olarak almanız mümkündür. Poşet bitki çayları çok daha pratiktir. Ama aktarlardan aldığınız bitki çaylarının etkisi hem daha yoğun hem de içerik açısından daha doğal çaylardır. Birbirinden sağlıklı bitki çayları için Minally sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bitki Çaylarının Faydası

Bitki çaylarının birbirinden farklı, sayamayacağımız kadar faydası vardır. Tıbbın henüz gelişmediği zamanlarda, belli karışımlar ile bitki çayları ilaç olarak kullanılmaktaydı. Bu çayların faydası içeriğine göre değişmektedir.

Yasemin, papatya, melisa gibi çiçek içeriğinden oluşan çayların sakinleştirici özelliği vardır. Kötü bir gün geçirdiğinizde, strese girdiğinizde, sinirlendiğinizde ya da uyuyamadığınızda bu çaylardan içebilirsiniz. Sizi olabildiğince sakinleştirecek ve yatıştıracaktır. Bu tür çayların bilinen herhangi bir zararı yoktur. Ancak suyun bile fazlasının zararlı olduğunu düşünürsek, günde 2  yada 3 fincan bitki çayı içmeniz yeterli olacaktır.

Bazı bitki çaylarının bağırsaklara da çok iyi geldiği bilinmektedir. Bunlar; kayısı, kiraz sapı ve yeşil çaydır. Kabızlık sorunu yaşıyorsanız, bu çaylardan tüketebilirsiniz. Kısa bir süre sonra kabızlık sorununuzu çözecek, rahat bir şekilde tuvalete çıkmanızı sağlayacaktır. Özellikle yeşil çayın metabolizmayı hızlandırma özelliği vardır. Bu nedenle diyetisyenler, danışanlarına verdikleri listede yeşil çayı eksik etmezler. Bağırsakları çalıştırma etkisi olan çaylarda dikkat etmemiz gereken nokta ise her gün kullanmamaktır. Çünkü her ne kadar kabızlık sorununuzu çözse de, bağırsak tembelliğine yol açabilir. Bu nedenle bitki çayları geçici çözümlerdir. Eğer kabızlığınız hala devam etmekteyse, uzman bir hekime danışmalısınız

Kaliteli ve Uygun Alışveriş

Bitki çaylarını poşet şeklinde ya da direkt bitki halinde almanız mümkündür.  Poşet şeklinde olup, katkı maddesi içermeyen birden fazla marka vardır. Ancak yine de bitki çayı aldığınızda içeriğini araştırmalısınız. Özellikle zayıflama çayı olarak satılan, sağlığınızı olumsuz yönde etkileyen çaylara asla itibar etmemelisiniz.  Zayıflama çayları, metabolizmanızı, bağırsak ve sindirim sisteminizi olumsuz yönde etkiler. Hatta bu nedenle hayatını kaybeden insanlar da olmuştur. Kaliteli, güvenilir ve uygun bitki çayı çeşitleri için Minally sayfamıza göz atabilirsiniz.

Bu kategoride ürün bulunamadı.