Menu
Sepetiniz

Kedi Tasması

Kedi Tasması

Minally, kedi dostunuz için kullanışlı ve güvenli tasmalar sunar. Kediler, köpeklerin aksine dışarı çıkma ihtiyacı olan hayvanlar değildir. Ama bu dışarıda dolaştırılması için eğitilmeyeceği anlamına gelmez. Kedileri dışarıya alıştırmanın en bilinen ve kolay yolu ödül mamalarıdır. Ödül mamaları ve göstereceğiniz sevecenlik ile sevimli dostunuz kısa sürede dışarıda yürüyüş yapmaya alışacaktır. Ama ne kadar alışsalar da tasma kullanmanız oldukça önemlidir. Çünkü kediler, köpekler kadar itaatkâr hayvanlar değildir. Üstelik köpeklerden daha savunmasız olduğunu da söylememiz mümkündür.

Kedi Tasması Modelleri ve Çeşitleri

Kediniz için en iyi kedi tasmaları arıyorsanız; mutlaka sayfamıza göz atmalısınız. Kedinize en uygun ürünü bulduktan sonra onu tasmaya alıştırmanız gerektiğini de hatırlatırız. Öncelikle kedi tasması ile evde birkaç deneme yapmakla başlayabilirsiniz. Başına buyruk olan kediniz böylelikle sizinle birlikte hareket etmeye alışacaktır. Bu alışma sürecini tamamladığınızı düşünüyorsanız, kedinizle birlikte sokak hayvanlarının fazla bulunmadığı yanı kedinizin strese girmeyeceği ve dikkatinin dağılmayacağı bir alana çıkabilirsiniz. Böylelikle sevimli dostunuz dışarıda tasma ile yürümeye daha çabuk adapte olacaktır.

Minally; kedi tasmaları konusunda pek çok seçenek sunar. Kedi göğüs tasması ve kedi boyun tasması gibi seçeneklerimize göz atarak, minik dostunuz için en iyi ürünü bulabilirsiniz.

Kaliteli Kedi Tasmaları Minally’de!

Kaliteli ve kullanışlı tasmalar, kedinizin güvende kalmasına yardımcıdır. Minally ile kedinize uygun olan kedi tasması modelini anında tespit edebilir ve güvenli şekilde alabilirsiniz. Diğer aşamada kedinizin tasmaya alışmasına destek olmanız gerekiyor. Kedinizin tasmayla tanışmasına ve kötü bir şey olmadığını idrak etmesine izin vermelisiniz. Daha önce de dediğimiz gibi bunu ödül maması yöntemiyle kolaylıkla yapabilirsiniz. Daha sonrasında tasmanın, kedinizin canını yakmaması ve onu sıkmaması çok önemlidir. Eğer tasma konforsuz olursa, kediniz huzursuz olacak ve tasmayla birlikte yürümek istemeyecektir. Boyun tasmalarındansa, ceket gibi giyilen bel tasmalarını tercih etmeniz çok daha doğru olacaktır.

Kedinizi tasmasıyla birlikte bir yere bağlayıp onu uzun süre orada bekletmemelisiniz. Bu hem dışarıdan gelecek olan tehlikeleri doğuracak hem de kedinizi tasma ile dolaşma fikrinden soğutacaktır. Herhangi bir kaçma durumu için kedinize evde takmıyorsanız bile dışarıya çıkarken küçük bir boyun tasması takmalısınız. Bu boyun tasmasında sizin adınız soyadınız ve iletişim bilgileriniz olmalıdır. Böylelikle herhangi bir kaybolma durumunda bulan kişiler size rahatlıkla ulaşabilecektir.

Kediler gün içinde dolapların içine, koltukların arkasına yatmayı çok severler. Eğer büyük bir evde oturuyorsanız ve tenha köşelerde saklanan kedinizi bulmakta zorluk yaşayabilirsiniz. Bu durumun çözümü ise kedinize evin içinde çıngıraklı bir boyun tasması takmaktır. Böylelikle kediniz her hareket ettiğinde çıngırağın çıkaracağı ses ile kedinizi bulmak kolaylaşacaktır. Boyun tasmasını evde sürekli olarak kullanacaksanız yumuşak ve rahat olmasına özen göstermelisiniz.

 

 

 

 

 

 

 

Bu kategoride ürün bulunamadı.