Menu
Sepetiniz

Ütü

Ütü

Ütü, giysiler için önemlidir. Bir ütü seçerken her zaman fiyatlara ve markalara bakma eğilimindeyiz. Bunlar nihai satın almalarımızı belirleyen unsurlardır. Diğer koşulların yanı sıra konfor, tasarruf, güvenlik gibi noktalara da dikkat etmeliyiz. Minally, en kaliteli ve kullanışlı ütü modellerini koleksiyonunda bulunduruyor.

En Kaliteli Ütü Modelleri ve Çeşitleri

Ütü icat edildiğinden bu yana kusursuz bir giysi giymek çok daha kolay. Kıyafetteki tüm kırışıklıkları gidermek için onunla kıyafetlerimizi ütülemek yeterli olmaktadır. Özellikle buharlı ütüler her evin vazgeçilmez demirbaşları arasında yer alır. Ancak her ütü ihtiyaçlara yanıt vermez. Bu nedenle doğru ürünü seçmek önemlidir. Ürü herhangi bir evde gerekli bir cihazdır. Diğer küçük ev aletlerinde olduğu gibi ütü konusunda da karar verirken her türlü detayı hesaba katmak önemlidir.

Güç ve buhar kapasitesi bir ütü seçiminde önemli kriterlerin başında gelir. Normal ütülerde verimli ve hızlı ütüleme için gücün 1800 watt’ı aşması gerekir. Birçoğunun zaten 2200 ila 2400 watt arasında olduğunu da söylemeliyiz. Bir ütünün gücü ne kadar fazla ise buhar kapasitesi de o kadar iyi olacaktır. Ütü seçiminde bir diğer önemli kriter ise buhar püskürtme özelliği olmaktadır. Ütü satın alırken ürünün buhar püskürtme işlevine sahip olup olmadığını kontrol edin. En belirgin kırışıklıkları yok etmek ve en kalın kumaşları kolay şekilde ütüleyebilmek adına ütünün buhar püskürtme özelliğinin olması son derece önemlidir. Tek bir hareketle buhar püskürtme yapmak ve giysi üzerinde harikalar yaratmak söz konusu olabilmektedir.

Uygun Fiyatlı Ütü Çeşitleri

Bazı ütületin dikey konumlu buhar püskürtme özelliği bulunmaktadır. Bu işlev, hassas giysiler için çok kullanışlıdır. Ek bir miktar buhar sağlayarak, en hassas kumaşlar ve hatta perde gibi kumaşlar dahi uğraştırmadan ütülenebilmektedir. Ütü seçiminde bir başka kriter ise ütünün tabanı olmaktadır. Hatta bu koşul en önemli konulardan biridir. Çünkü direkt olarak giysilere temas eder. Mükemmel bir ütüleme için buharın deliklerden tavana dağılması gerekir. Ütünün tabanı, ütünün giysi üzerinde kaymasını da kolay hale getirir. Siz de aradığınız en iyi ütü modelini sayfamızdaki ürünler arasından anında bulabilirsiniz. 

Bu kategoride ürün bulunamadı.