Menu
Sepetiniz

Roman

Birçoğumuz, ebeveynler ve öğretmenler, kurgu okumanın çocuklarımız için iyi olduğuna sıklıkla inandık. Çocuklar iyi bir hikâye okumak için rahatladıklarında kendilerini kaybederler ve farklı bir dünyaya sürüklenirler. Roman okumak yalnızca çocuklar değil, her yaştan insan için idealdir. Siz de çocuğunuz veya kendiniz için roman arıyorsanız; Minally koleksiyonunu inceleyebilir, aradığınız o özel romanı hemen keşfedebilirsiniz.

Her Yaşa Uygun Roman Çeşitleri

Araştırmalar, zihinsel olarak uyarılmış kalmanın Alzheimer ve Demansın ilerlemesini yavaşlatabileceğini göstermiştir. Çünkü beyninizi aktif ve meşgul tutmak, güç kaybetmesini önler. Tıpkı vücuttaki diğer kaslar gibi, beyin de onu güçlü ve sağlıklı tutmak için egzersize ihtiyaç duyar, bu nedenle kullan ya da kaybet ifadesi özellikle aklınıza geldiğinde uygundur. Yapboz yapmanın ve satranç gibi oyunlar oynamanın da bilişsel uyarıma yardımcı olduğu bulunmuştur. Fakat roman okumak, zihni canlı ve işlevsel tutmanın en kolay yoludur.

İş yerinde, kişisel ilişkilerinizde ya da günlük hayatta karşılaştığınız sayısız başka sorunda ne kadar stres yaşarsanız yaşayın, kendinizi harika bir hikâyenin içinde kaybettiğinizde hepsi birden uçup gider. İyi yazılmış bir roman sizi başka alemlere taşıyabilirken, ilgi çekici bir makale dikkatinizi dağıtacak ve sizi şu anda tutacak, gerilimlerin azalmasına ve rahatlamanıza izin verecektir. Tüm bunlardan dolayı roman isterseniz, koleksiyonumuzu inceleyebilirsiniz.

Uygun Fiyatlı Romanlar

Ne kadar çok okursanız, o kadar çok kelimeye maruz kalırsınız ve kaçınılmaz olarak günlük kelime dağarcığınız genişler. Açık sözlü olmak ve iyi konuşmak her meslekte çok yardımcı olur ve üst düzey kişilerle özgüvenle konuşabileceğinizi bilmek, özgüveniniz için çok büyük bir destek olabilir. İyi okunan, iyi konuşulan ve çeşitli konularda bilgili olanlar, daha küçük kelime dağarcığına sahip olan ve edebiyat farkındalığı eksikliği olan kişilere göre daha hızlı terfi alma eğiliminde olduklarından, kariyerinize bile yardımcı olabilir.

Bir kitap okuduğunuzda, çeşitli karakterleri, arka planlarını, tutkularını, tarihini ve nüanslarını ve alt olayları hatırlamanız gerekir. Bu hatırı sayılır bir miktar ama beyin son derece güçlüdür ve bunları nispeten kolaylıkla hatırlayabilirler. Bunu sağlamak adına roman okuyabilirsiniz. Minally sayfasında yer alan uygun fiyatlı romanlardan dilediğinizi seçebilirsiniz.

 

Bu kategoride ürün bulunamadı.