Menu
Sepetiniz

El Örgüsü

El Örgüsü

Giysileri oluşturan ana malzeme olduğu için kumaşlardan bahsetmeden giysiler hakkında konuşamayız. Üretimi için kullanılan hammaddeler, ana özellikleri ve bitişi, bir kumaşın şu veya bu işleve uygun olup olmadığını belirleyen faktörlerdir.  Moda sektöründe ürünler ve koleksiyonlar sürekli değişmektedir. Mağazalardaki giysiler iki haftada bir yenilenir. Ancak el örgüsü kumaşların modası hiçbir zaman geçmez. Minally en popüler el örgüsü ürünleri sizlere sunuyor.

El Örgüsü Giyim Modelleri ve Çeşitleri Minally’de!

El örgüsü ürünler çokça işlevseldir. Ancak bu işlevler tarih boyunca insanın her an sahip olduğu taleplere göre değişerek tekstil liflerinin (doğal ve daha sonra sentetik) ve kumaşların sürekli değişmesine neden olmuştur. Tekstil sektörü şu anda çeşitli eylemlere uygun akıllı ve fonksiyonel lifler ve kumaşların yaratılması üzerine çalışıyor. Kumaşların ana değeri, faydacı işlevleridir. İnsanların vücutlarını korumak veya süslemek için giysi parçalarını nasıl kullandıklarından da bahsetmek gerek.

Ancak günlük giyim tarzımız, diğer değerleri vurgulamamamızdaki en büyük belirleyici unsurdur. Bu değerlerden bazıları şunları içerir: Estetik değer, liflerin ve kumaşların kalitesi ve görünümü, bir parçaya verdiğimiz nicel değeri belirler. Sanatsal değer, kıyafetlerin sanatsal değerini ön plana çıkarır. Bazı tekstil türleri, üretim süreçlerinin ve belirli dönemlerin teknolojik ilerlemelerinin geriye kalan tek kanıtıdır, bazıları ise çoktan ortadan kalkmıştır. Bu da fiziksel ve teknolojik değeri ifade eder. Giysi parçaları, tarihi dönemlerin, modaların ve bunların koşullandırma faktörlerinin incelenmesi için büyük bir tanıklıktır. Bu durum tarihsel değerdir.

Giyim ayrıca farklı bireylerin ve sosyal grupların davranışlarını analiz etmemize ve daha iyi anlamamıza yardımcı olur. Kıyafetlerin cinsiyete göre farklılaşması, korse kullanımı, dine göre damgalanmış parçalar vb. bazı örnekler olacaktır. Bu, sosyolojik değerdir. Birçok giysi ve aksesuar parçası, belirli sosyal gruplarla bağlantı oluşturur. Belirli bir yerin geleneksel kıyafeti gibi. Bu durum tanımlama değeridir. Sübjektif bir bakış açısıyla olsa bile, en yaygın ve en önemlisi duygusal değerdir.

Uygun Fiyatlı El Örgüsü Ürünler

Kumaşlar hikayeler anlatır, farklı bakış açılarından görülen hikayelerin tanıkları haline gelirler. İşte el örgüsü de tam olarak budur. Aralarından seçim yapabileceğiniz en iyi el örgüsü modelleri için sayfamızı inceleyebilir, uygun fiyatlı alışveriş yapabilirsiniz.

Bu kategoride ürün bulunamadı.